Strona główna  ¦  Kontakt  ¦  Mechanika  ¦  Etykieciarki  ¦  Matryce  ¦  Wózki inwalidzkie  ¦  Tłumaczenia techniczne  ¦  Galeria  ¦  Poradnik

Czy kupować stare używane maszyny?

Z pewnością zastanawiasz się, czy kupić do swojej firmy maszynę używaną. Nasza firma Sobann kupuje używane maszyny dla własnej działalnosci, oraz naprawia i serwisuje używane maszyny w innych firmach. Dlatego mamy doświadczenie z takimi urządzeniami.

Sprzęt używany jest doskonałą alternatywą na rozpoczęcie wydajnej produkcji za nieduże pieniądze.

Maszyna używana powinna być jak najprostszej konstrukcji, nie ma sensu kupować  urządzeń o wysokiej technologii wykonania.

Czy opłaca się używana maszyna?

  • Koszt  zakupu wynosi często około 10% wartości sprzetu nowego.
  • Maszyny z tzw. przestarzałą konstrukcją charakteryzują się niezawodnością i prostotą naprawy.
  • Dawniej były budowane z dużym zapasem materiałowym.
  • Dawniej nie zawierały skomplikowanej elektroniki, niejednokrotnie zawodnej
  • Nowoczesne automaty wymagają wyspecjalizowanego i drogiego serwisu, stare potrafił naprawić zwykły mechanik.
  • Planowane urządzenie MUSI BYĆ SPRAWNE! Musi działać, odradzamy zakup sprzętu niedziałającego!
  • Kalkulacja kosztów jest taka: regeneracja używanej maszyny powinna wynosić tyle, ile cena jej zakupu. 100% + 100% na naprawę. Większe wydatki na regenerację nie opłacają się.
  • Do regeracji powinniśmy podejść poważnie, to maszyna dla nas i ma zarabiać dla nas pieniądze.
  • Ostateczny koszt nabycia + renowacja = ok. 20% ceny nowej.
  • Maszyna zastępuje kilka osób przy pracy, a więc się opłaca. Skonstruowanie pierwszej maszyny na świecie rozpoczęło rewolucję przemysłową.

Zalecenia dodatkowe

Kupiłeś sprzęt używany. Nie wyrzucaj żadnych części, które dostałeś od sprzedawcy, ponieważ mogą to być ważne części dla funkcjonowania urządzenia. W naszej firmy nabyliśmy kiedyś takie właśnie urządzenie, we wnętrzu obudowy leżał na ziemi duży kawał metalu w formie pręta. Na szczęście go nie wyrzuciliśmy, potem okazało się, ze to przeciwwaga do ramienia dozownika. Bez przeciwwagi nalewarka mleka do woreczków foliowych nie dozowałaby  konkretnej ilości mleka.

Zapytaj sprzedającego o instrukcję obsługi, może być stara, poplamiona, podarta, ale warto ją mieć. Jeśli nie ma instrukcji, poszukaj w internecie, znajdź stronę firmową producenta, zadzwoń, napisz maila. Wbrew pozorom wiele  firm, szczególnie zagranicznych, ma w archiwum stare instrukcje. Nasza firma tak kupiła za 45 euro instrukcję obsługi do czeskiej maszyny u pewnego  czeskiego producenta, natomiast z Niemiec otrzymaliśmy instrukcję za darmo mailem.

Strona chroniona Copyscape przed kopiowaniem, możesz linkować, ale nie kopiuj !


System antyplagiatowy. Nie kopiuj treści. Możesz linkować stronę.