Strona główna  ¦  Kontakt  ¦  Mechanika  ¦  Etykieciarki  ¦  Matryce  ¦  Wózki inwalidzkie  ¦  Tłumaczenia techniczne  ¦  Galeria  ¦  Poradnik

Jak usunąć podkreślenie linka

Każdy link zaczyna litera "a":   <a href="http://www.sobann.pl"> Etykieciarki </a>
A więc "a" wprowadza nam pojęcie linka, "href" podaje adres strony, w środku pomiędzy nawiasami <....> jest nazwa, u nas akurat "Etykieciarki". Każdy tak wyglądający link będzie podkreślony, ponieważ tak jest ustalone domyślnie w przeglądarce.
Tzn. programiści tworząc wiele lat temu język html, tak właśnie ustalili. Link będzie miał do tego niebieski kolor, a gdy wejdziemy na niego, a potem wrócimy, to zmieni kolor na fioletowy. To jest proste, ale musisz o tym pamiętać, nie Ty robisz coś źle, tylko tak jest zaprogramowany komputer.

Twoje zadanie jest proste, pomiedzy literę "a" a słowo "href" musisz wstawić definicję, która zmieni styl linka, musisz powiedzieć "Masz być aktywnym podlinkowaniem, ale bez podkreślenia". Ta komenda w języku html brzmi: "bez dekoracji", czyli text-decoration:none;  uwaga, ten średnik na końcu należy do komendy. Więc wracając do naszego przykładu 14 linijek powyżej. Mamy <a href= "http://www.sobann.pl" >Etykieciarki</a>

Wstawiamy komendę o zmianie stylu na styl: "bez dekoracji" Gdzie? Pomiędzy literę "a" a słowo "href". Przekierowanie wygląda PRZED wstawieniem komendy tak:

Podkreślenie linka html www.sobann.pl.

a PO wstawieniu rozkazu o usunięciu linii podkreślającej tak: 

Podkreślenie linka wzór www.sobann.pl.

i zobacz jak wyglądała komenda zaznaczona na fioletowo.

Link  teraz jest aktywny i można go kliknąć.

Usunięcie podświetlenia odnośnika poprzez CSS

  • Skoro używasz CSS, więc znasz się choć trochę na stylach kaskadowych.
  • W style.css wpisujesz po prostu:  Podkreślenie linka CSS www.sobann.pl.
  • Nie zapomnij o nawiasach klamrowych, nie zwyklych półokrągłych! I o odświeżeniu ekranu F5 ! Inaczej zrobisz zmianę, tylko jej nie zobaczysz!
  • Powodzenia! 

Obraz jpg lub gif jest linkiem - jak usunąć ramkę

Jeśli  podlinkowany jest obrazek, również on dostaje automatyczną ramkę. Aby usunąć ramkę z zalinkowanego obrazu nalezy wpisać zmienną:  border:0px;
Obrazek z linkiem ma zawsze podany rozmiar borderu, czyli ramki, n.p. <img
style="border: 2px solid ;">  Border 2px tworzy ramkę, należy go zamienić na border 0 <img style="border: 0px solid ;"> zmieniamy w kodzie html lub css. Potem odświeżamy ekran F5.

UWAGA OGÓLNA: Braku podkreślenia/braku ramki nie zobaczysz u siebie w programie do tworzenia stron www, a więc nie zdenerwuj się! Działa, naprawdę, ale po wgraniu strony na serwer lub otworzeniu jej przez przeglądarkę i odświeżeniu ekranu.

Strona chroniona Copyscape przed kopiowaniem, możesz linkować, ale nie kopiuj !


System antyplagiatowy. Nie kopiuj treści. Możesz linkować stronę. 
 Kontrola poprawności stylu CSS. Kontrola kodu XHTML 1.0 strict. Kontrola kodu XHTML 1.0 strict.