Strona główna  ¦  Kontakt  ¦  Mechanika  ¦  Etykieciarki  ¦  Matryce  ¦  Wózki inwalidzkie  ¦  Tłumaczenia techniczne  ¦  Galeria  ¦  Poradnik

Jak ustawić na środku div, tabelkę, zdjęcie itp. 

Witaj internauto. Skoro znalazłeś tę stronę znaczy, że szukałeś w internecie informacji o centrowaniu na środku strony divów, zdjęć, tabelek i innych elementów. Może chcesz ustawić centralnie na stronie akapit tekstowy p? W internecie możesz znaleźc wiele stron na ten temat, niestety niewiele z nich wynika. Są różne porady, przykładowo o ustawianiu margniesów na minus 400 px, stosowaniu dziwnych komend html. Próbowałeś wszystkiego,  ale nadal Twoje elementy na stronie nie leżą centralnie. 

Ważne: co jest środkiem, w stosunku do czego wypośrodkowujemy???? Możemy centrowć coś w body, coś w tabelce, coś w divie w odniesieniu do ich ścianek. To jakby kłaść książkę na środku dywanu. Książce trzeba wydać polecenie "leż na środku dywanu w stosunku do krawędzi dywanu".

Centrowanie w html

 • Nie zajmujemy się teraz CSS, tylko czystym kodem źródłowym strony.
 • Chcesz ustawić coś, na przykład obrazek centralnie.
 • Nie tak:
  Centrowanie diva, zdjęcia, tabeli - porady.
 • ani tak:
  Centrowanie diva, zdjęcia, tabeli - porady.
 • tylko tak,  element wypośrodkowany
  Centrowanie diva, zdjęcia, tabeli - porady.
 • Musisz wziąć obrazek img (img ma określoną szerokośc i wysokość) w div czyli zamknąć go w nawiasach diva. W divie należy wpisać polecenie  text-align center. 
 • A więc: zastosuj styl, w którym element jest w centrum, całość wygląda tak:Ustawianie zdjęcia img w divie.
 • A oto przykład, jak można wycentrować na środku akapit tekstowy "p".  Centrowanie na stronie akapitu <p>.......</p>  
 • Ustawianie centralnie TABELI jest proste. pamiętaj tylko o jednym, musisz wydać tabelce cztery komendy jednocześnie: podać szerokość tabelki, wpisać text align, poinformować o marginesie lewym, i o marginesie prawym - a więc 4 polecenia dokładnie według wzoru:Jak usawić na środku ekranu tabelkę na ekranie.
 • Czy zauważyłeś zmianę? Co jest po text align? Nie center, tylko left. To jest poprawna wersja. 
 • Jeśli cos nie działa, znaczy, że zapomniałeś wpisać średnik ; lub cudzysłów " lub nie podałeś szerokości tabelki.

Jak wypośrodkować elementy zdjęcie, diva, p w CSS

Skoro masz CSS wiesz, jak się nim posługiwać. Przy danym elemencie wpisz po prostu komendę text-align dwukropek center  - w klamrowych nawiasach!

Jak ustawić w środku tabelę "table" w CSS

Ciekawostka - tabelki nie można sterować CSS-em. Style kaskadowe nie rządzą tabelką. Jedyne, co możesz zrobić w CSS, to wpisać szerokość tabelki, czyli width w klamrowych nawiasach. Całą resztę, czyli komendy centrowania tabelki musisz wpisać w kodzie html. Jak powyżej w tym pięciokolorowym przykładzie. 

Strona chroniona Copyscape przed kopiowaniem, możesz linkować, ale nie kopiuj !


System antyplagiatowy. Nie kopiuj treści. Możesz linkować stronę. 
 Kontrola poprawności stylu CSS. Kontrola kodu XHTML 1.0 strict. Kontrola kodu XHTML 1.0 strict.